| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | (Palmadusta)asellusasellus(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM Large specimen! (WR: 31.0 mm) |
| Size: | 21.9 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Bohol. Nasingin |
| Description: | Collected by dive, 10 to 25 m |
Strombus gallus Linnaeus, 1758
$ 32,00
Out of stock















