| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | goliathSchröter,1805 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Adult lip. One scar in dorsum. No oil added. (WR: 380.0 mm) |
| Size: | 300.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça, BA |
| Description: | Collected by diver at 27 to 33 m deep |
Strombus goliath Schröter, 1805
$ 260,00
Out of stock















