| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | lenavatidaMotta&Röckel,1982 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 101.7 mm) |
| Size: | 49.6 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Balicasag Island |
| Description: | 100 to 200 m deep, by tangle nets |
Lobatus raninus (Gmelin, 1791)
$ 20,00
In stock













