| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Thais |
| Specie: | haemastomaconsul(Chemnitz,1795) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 69.9 mm) Unusual form with long callous. From La Blanquilla island. |
| Size: | 66.9 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla Island / Isla Margaritas |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 0 to 6 m deep. |
Stramonita brasiliensis Claremont & D. Reid, 2011
$ 6,00
In stock

















