| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Voluta |
| Specie: | musica(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 100.1 mm) |
| Size: | 75.0 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Isla Margarita |
| Description: | Collected by sheling dredge, 11 to 16 m deep |
Turbinella laevigata Anton, 1839
$ 30,00
Out of stock

















