| Family: | CASSIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraeacassis |
| Specie: | testiculus(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 90.2 mm) |
| Size: | 80.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta/ES |
| Description: | Collected by octopus traps, 50 to 60 m deep |
Turbo marmoratus Linnaeus, 1758
$ 150,00
In stock

















