| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Favartia |
| Specie: | celullosanuceos(Conrad,1846) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 29.4 mm) |
| Size: | 22.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Nova viçosa/Ba |
| Description: | Taken shelling with hand dredge, 1,5 to 2 m deep, on coral bank. |
Typhis clerii (Petit, 1840)
$ 45,00
Out of stock















