| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | pugilisworkiLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 95.6 mm) |
| Size: | 88.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Guarapari -ES |
| Description: | Taken by dive, 0,20 to 1,0 m deep, in muddy bottom. |
Vasum capitellum (L., 1758)
$ 18,00
Out of stock


















