| Family: | COSTELLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Vexillum |
| Specie: | pulchellum(Reeve,1844) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 22.3 mm) |
| Size: | 19.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça/BA |
| Description: | Collected by diver at 25 to 30 m, in sand-coral bottoms |
Vexillum histrio (Reeve, 1842)
$ 35,00
Out of stock
















