| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | (Palmadusta)asellusasellus(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 31.0 mm) |
| Size: | 21.8 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Samar Island |
| Description: | Collected by dive, 2 to 5 m |
Volvarina rubella (C.B.Adams, 1845)
$ 8,00
In stock


















