| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | riosiPetuch,1986 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Lip carefuly filed. Dead fresh! (WR: 77.4 mm) |
| Size: | 57.1 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta – ES |
| Description: | Collected by octopus traps, 60 m deep. |
Casmaria atlantica Clench, 1944
$ 180,00
Fora de estoque












