| Family: | ARGONAUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Argonauta |
| Specie: | nodosaLightfoot,1786 |
| Tipo: | Cephalophoda |
| Quality: | F++ (WR: 194.0 mm) |
| Size: | 110.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Cabo Frio / RJ |
| Description: | Collected by srimptrawler boat, 110 to 140 m deep |
Charonia marylenae Petuch & Berschauer, 2020
$ 380,00
Fora de estoque












