| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | gallusLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Pinkish. Drilled by octopus. Season 2017 (WR 192.0 mm) |
| Size: | 132.1 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça-Ba |
| Description: | Collected by scuba diver at 24 – 33 m deep, in limestone bottoms |
Charonia variegata (Lamarck, 1816)
$ 50,00
Fora de estoque














