| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | spectrum(Reeve,1846) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Unusual orange color! Exceptional size! (WR: 168.0 mm) |
| Size: | 125,9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari – ES |
| Description: | Collected by fish nets, 30 to 45 m deep, in limestone bottons. |
Chicoreus spectrum (Reeve, 1846)
$ 250,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













