| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | spectrum |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 69.9 mm) |
| Size: | 56.7 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 5 to 6 m deep. |
Chicoreus spectrum (Reeve, 1846)
$ 100,00
Em estoque


















