| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Nodipecten |
| Specie: | nodosusLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F+ Nice ORANGE in color (WR: 192.0 mm) |
| Size: | 105.9 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Off Cubagua |
| Description: | Collected by shelling dredge, 12 to 17 m deep |
Chicoreus spectrum (Reeve, 1846)
$ 60,00
Fora de estoque














