| Family: | CASSIDAE |
|---|---|
| Gender | Casmaria |
| Specie: | atlanticaClench,1944 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Exceptional size! Smal defect in siphonal. (WR: 61.9mm) |
| Size: | 52.1 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari, ES |
| Description: | Taken by octopuss trap, 60 m deep |
Conus carioca Petuch, 1986
$ 28,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














