| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | centurioBorn,1778 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (W. record: 105,3mm) |
| Size: | 61,8 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Amuay city |
| Description: | Trawled by fish nets fishing at 50 m deep. Fev. 2009 |
Conus centurio Born, 1778
$ 30,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














