| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | centurio |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ WO (WR: 105.3 mm) 62.5 mm |
| Size: | 62.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by octopuss trap, 50 to 60 m deep |
Conus centurio Born, 1778
$ 30,00
Fora de estoque















