| Family: | NATICIDAE |
|---|---|
| Gender | Sinum |
| Specie: | maculatum(Say,1831) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (W.record: 46.0 mm) |
| Size: | 30.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Farol de Sãp Tomé |
| Description: | Collected by shrimp trawler boat at 60 m deep |
Conus (Lamniconus) petestimpsoni (Petuch & Berschauer, 2016)
$ 150,00
Fora de estoque












