| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | cariocaPetuch,1986 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Pale patterns (WR: 54.0 mm) |
| Size: | 36.8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari – E.S. |
| Description: | Collected by octopus trap, 45 to 60 m deep |
Conus pulcher Lightfoot, 1786
$ 45,00
Fora de estoque















