| Description: | Taken by dive, 2.5 m deep, under coral rocks. |
|---|---|
| Family: | CONIDAE |
| Gender | Conus |
| Specie: | regiusGmelin,1791 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Beautiful patterns, verrucose surface. (WR: 84.3 mm) |
| Size: | 39.4 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Chichirivichi beach |
Conus regius Gmelin, 1791
$ 10,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














