| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | regiusGmelin,1791 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 84.3 mm) |
| Size: | 62.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Frenando de Noronha Arquipelago |
| Description: | Collected by diver at about 3 to 4 m deep. |
Conus regius Gmelin, 1791*
$ 42,00
Em estoque












