| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Macrocypraea |
| Specie: | zebraLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++and+! Very dark and fresh! (WR: 133.0 mm) |
| Size: | 88.1 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Arraial do Cabo/RJ |
| Description: | Collected by snorkeling dive, 3 to 4 m deep |
Conus regius Gmelin, 1791
$ 15,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00















