| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | beauiiFischerandBernardi,1857 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 158.3 mm) |
| Size: | 106.3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | off Itajaí / S.C |
| Description: | Collected by fishing boat, on muddy sand bottoms,at 300 to 400 m deep. |
Conus tostesi Petuch, 1986
$ 44,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00


















