| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Macrocypraea |
| Specie: | zebraLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 133.0 mm) |
| Size: | 60.8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Ilhas Rasas Island, Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by scuba dive, 7 to11 m deep, under rocks |
Conus uhlei (Petuch & Berschauer, 2020)
$ 60,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00










