| Family: | CASSIDAE |
|---|---|
| Gender | Semicassis |
| Specie: | granulatumperistephesP.&McGinty,1939 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ The biggest that we got until today! Micro hole from octopus.(WR: 70.5 mm) |
| Size: | 65.8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Taken by octopus traps, 45 to 55 m deep |
Conus worki Petuch, 1998
$ 80,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00

















