| Family: | SPONDYLIDAE |
|---|---|
| Gender | Spondylus |
| Specie: | americanusHermann,1781 |
| Tipo: | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F+ (WR: 241.5 mm) |
| Size: | 70.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Turiaçú/Ma |
| Description: | Coll. by fish nets, 26 to 40 m deep |
Ranularia cynocephala caribbaea Clench & Turner, 1957
$ 8,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00
















