| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | pugilisworkiLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Small scar on dorsum (WR: 95.6 mm) |
| Size: | 85.3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Guarapari -ES |
| Description: | Taken by dive, 0,20 to 1,0 m deep, in muddy bottom. |
Monoplex parthenopeus (Salis Marschlins, 1793)
$ 10,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













