| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Lobatus |
| Specie: | (Strombus)goliathSchröter,1805 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 194.0 mm) |
| Size: | 291.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Recife/Pe |
| Description: | Collected by fishing nets, 25 to 30 m deep |
Cypraea chinensis variolaria (Rous, 1905)
$ 15,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













