| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | brasiliensis(Grabau,1904) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Endemic from Brazil. (W. record: 187,9mm) |
| Size: | 118.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Vitoria – ES |
| Description: | Collected by shrimp trawler boats, trawling 24 to 27 m deep. |
Goniofusus brasiliensis (Grabau, 1904)
$ 20,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00










