| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Argopecten |
| Specie: | noronhensis(E.A.Smith,1885) |
| Tipo: | MARINE BIVALVES |
| Quality: | GEM (WR: 45.0 mm) |
| Size: | 27.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Guarapari – ES |
| Description: | Taken by diver, 33 m deep, in sandy-limestone bottons |
Janthina janthina (Linnaeus, 1758)
$ 7,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00

















