| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Jaspidiconus |
| Specie: | (Jaspidiconus)simoneiPetuch&Myers,2014 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 69.9 mm) Unusual form with long callous. From La Blanquilla island. |
| Size: | 65.1 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla Island / Isla Margaritas |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 0 to 6 m deep. |
Jaspidiconus simonei Petuch & Myers, 2014
$ 25,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00















