| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Cymatium |
| Specie: | femorale(Linnaeus,1758) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ (WR: 242.0 mm) |
| Size: | 71.9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado / Ba |
| Description: | Collected by scuba dive, 24 to 27 m deep,in sand-corals botoms |
Lithopoma tectum tectum (Lightfoot, J. in Solander, 1786)
$ 29,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













