| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Pleuroploca |
| Specie: | aurantiaca(Lamarck,1816) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 241.0 mm) |
| Size: | 80.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado/BA |
| Description: | Collected by dive, 27 to 33 m deep, in sand, near coral rocks |
Megalobulimus cf. bertae (Morretes, 1952)
$ 25,00
Fora de estoque























