| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Pleuroploca |
| Specie: | aurantiaca(Lamarck,1816) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 241.0 mm) |
| Size: | 101.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari / ES |
| Description: | From collection of Mr. Euler ApolinarioTaken by octopus trap, 45 to 55 m deep |
Murex tenuirostrum Lamarck, 1822
$ 20,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














