| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Cymatium |
| Specie: | femorale(Linnaeus,1758) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Driled by octopuss (WR: 242.0 mm) |
| Size: | 102.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Piúma / ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 50 to 60 m deep |
Odontocymbiola americana (Reeve, 1846)
$ 15,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














