| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Odontocymbiola |
| Specie: | americana(Reeve,1846) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Unusual orangish in color. Not drilled by octopus. (WR: 99.4 mm) |
| Size: | 73.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari, ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 50 to 60 m deep. |
Odontocymbiola americana (Reeve, 1846)
$ 15,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00















