| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | gallusLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Giant! (WR: 192.0 mm) |
| Size: | 149.8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado / Ba |
| Description: | Collected by scuba dive, 26 to 32 m deep, in sandy-coral bottoms. |
Pleuroploca aurantiaca (Lamarck, 1816)
$ 24,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00














