| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | gallusLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Nice coloration, nice patterned (WR: 192.0 mm) |
| Size: | 138.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Belmonte / BA |
| Description: | Collected by scuba dive, 46 to 57 m deep, in sandy-coral bottoms. |
Pugilina tupiniquim Abbate & Simone, 2015
$ 13,00
Em estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













