| Family: | CASSIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraeacassis |
| Specie: | testiculus(Linnaeus,1758) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 90.2 mm) |
| Size: | 51.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça/BA |
| Description: | Collected by scuba dive, 24 to 28 m deep |
Pugilina tupiniquim Abbate & Simone, 2015
$ 15,00
Em estoque
















