| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | acicularismarcuscoltroi(Petuch,2015) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Callous. New poppulation offshore. Drilled by octopus (WR: 33.1 mm) |
| Size: | 24.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by octopus trap at 50 to 60 m deep |
Scaphella junonia butleri Clench, 1953
$ 45,00
Fora de estoque













