| Family: | OVULIDAE |
|---|---|
| Gender | Simnia |
| Specie: | uniplicataSowerby,1848 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Collected dead. (WR: 20.8 mm) |
| Size: | 8.3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Farol de São Tomé – RJ |
| Description: | Collected by scuba diver, 33m deep, in sandy-corals botton |
Simnia uniplicata Sowerby, 1848*
$ 15,00
Fora de estoque













