| Family: | OLIVIDAE |
|---|---|
| Gender | Americoliva |
| Specie: | circinataMarrat,1870 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 69.1 mm) |
| Size: | 57.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Madre de Deus / Ba |
| Description: | Coll. by shrimptrawler boats, 15 to 18 m deep, in sandy bottons |
Macrostrombus costatus spectabilis (A. H. Verrill, 1950)
$ 19,00
Fora de estoque















