| Family: | TURBINIDAE |
|---|---|
| Gender | Turbo |
| Specie: | canaliculatusHermann,1781 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Orangish (WR: 99.4 mm) |
| Size: | 51.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Belmonte, Ba |
| Description: | Collected by diver, 48 to 57 m deep, using scuba |
Strombus gallus Linnaeus, 1758
$ 33,00
Fora de estoque

















