| Family: | COSTELLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Vexillum |
| Specie: | pulchellum(Reeve,1844) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 22.3 mm) |
| Size: | 18.3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by diver at 25 to 30 m, in sand-coral bottoms |
Strombus gallus Linnaeus, 1758
$ 16,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00













