| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Charonia |
| Specie: | variegata(Lamarck,1816) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Baby (WR: 385.0 mm) |
| Size: | 147.9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Porto Seguro/BA |
| Description: | Collected by scuba diver, 32 m deep |
Strombus pugilis worki Linnaeus, 1758
$ 25,00
Fora de estoque


















