| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Urosalpinix |
| Specie: | hanetiPetit,1856 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ The biggest we have got until now! (WR: 41.1 mm) |
| Size: | 38.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Farol de São Tomé – RJ |
| Description: | Collected by shrimptrawler boats at 70 to 90 m deep, over rocks. |
Urosalpinix haneti Petit,1856
$ 30,00
Em estoque













