| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Voluta |
| Specie: | musicaLinnaeus,1758 |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Big size, nice patterned. (WR: 111.0 mm) |
| Size: | 87.0 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Off Isla Cubagua |
| Description: | Collected by dredge, 14 to 16 m deep, in sand-grass bottoms |
Voluta musica Linnaeus, 1758
$ 50,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00
















