| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | (Erosaria)acicularismarcuscoltroi(Petuch,2015) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM Globose, collected offshore (WR: 33.1 mm) |
| Size: | 25.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça /Ba |
| Description: | Collected by diver at 24/28 m deep, under dead corals and limestone |
Voluta musica Linnaeus, 1758
$ 37,00
Fora de estoque


















